O letovisku Lixouri

4 zájezdů

Lixouri je po hlavním městě Argostoli druhé největší město ostrova Kefalonie a leží na jednom z kefalonských poloostrovů zvaném Palliki. Naleznete zde spleť ulic a uliček s romantickými zákoutími plnými květin a řadu obchodů, které k čile pulsujícímu městečku patří. V centru je prostorné čtvercové náměstí lemované platany. Kavárny, cukrárny a taverny lákají k posezení a široká třída vedoucí podél nábřeží naopak k podvečerním procházkám. Velmi příjemné je četné lodní spojení s Argostoli (plavba trvá cca 25 minut). Můžete tak snadno navštívit hlavní město ostrova Kefalonie a prohlédnout si jeho přístav s tržištěm, řadu kostelů a velmi zajímavé archeologické a národopisné muzeum.

Asi dva kilometry od centra Lixouri je písečná pláž Lepeda. Vede k ní cesta lemovaná opunciemi, agáve, oleandry a ibišky. Pláž s červeným saharským pískem a tyrkysově modré moře vytváří neopakovatelný obraz. Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky.

Vydáte-li se ještě dále na jih, poznáte řadu dalších pláží s červeným pískem, na kterých můžete nalézt naprosté soukromí, např. Agios Ioannis, Megas Lakos, Kounopetra a Agios Nikolaos. Nejkrásnější pláží této oblasti je však pláž Xi, která je vzdálena od Lixouri asi 8 km. Tato pláž má ideální podmínky pro vodní sporty.

Po asi 18 kilometrech na severozápad od Lixouri se ocitnete v úplně jiném světě - mezi příkrými útesy se rozpíná nádherná pláž Petani, domorodci nazývaná "biblická". Proslulá pláž Mirtos leží pouhých asi 30 km severozápadně od Lixouri.

Transfer

Transfer z letiště (12 km po pevnině, 25 minut lodí a dále do ubytování) potrvá asi 1 h (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Lixouri

Taverny, restaurace, bary, diskotéka, internetové kavárny, obchody, pošta, banky, bankomaty, lékárna, nemocnice, půjčovna motorových vozidel a kol, přístav s lodním spojením do hlavního města (1x za hodinu, v hlavní sezóně 1x za 30 minut, cca 2,60 €/osoba/cesta, cca 4 €/auto/cesta, cca 1,50 €/motorka/cesta), vodní sporty na pláži Xi (cca 8 km od Lixouri).

Sídlo zástupce Viamare.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

SUMMERY

1.července 11 dní Snídaně
-41%
13 990 Kč / os.

NANA

1.července 11 dní Bez stravování
10 290 / os.

SEA BREEZE

1.července 11 dní Bez stravování
-23%
10 990 / os.

APOLAFSI

1.července 11 dní Bez stravování
-34%
9 990 / os.