Vyhodnocení zájezdu do Paleochory 5.-16.října 2014

03.11.2014

Dobrý den!
Ve dnech 5.-16.10.2014 jsme se zúčastnili zájezdu na Krétu, Paleochora, do studia Sifis.

Protože dobrá práce se má chválit, chceme zpětnou vazbou sdělit, jak skvělou průvodcovskou práci odvádí Vaše průvodkyně Zdenka Kovaříková. Cestou tam jsme nevyslechli nudné žvásty, které si každý může přečíst na webu či jinde, ale konkrétní, velmi užitečné informace pro tamní pobyt. Na infoschůzce týž den k večeru jsme opět od jmenované obdrželi velmi zajímavé informace o Krétě a Paleochoře, zcela nad rámec běžně přístupných textů. K tomu příkladná ochota, kultivovaný jazykový = spisovný projev a odpovědný přístup. Chceme tímto upozornit, že takovýchto pracovníků si je skutečně třeba vážit.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

K průběhu cesty možná pro Vás nebude nezajímavé, že strava servírovaná v letadle Travel Service+Smart Wings při cestě tam byla ta nejhorší, co jsme při svých (nesčetných) cestách dostali (jakási bramborovo-zeleninová patlanina hnusné chuti+1 kus brokolice, nějaké opečené dva kousky těsta simulující párky a přischlý koláč s lacinou marmeládou). Oproti tomu při zpáteční cestě bylo servírované výborné velmi chutné jídlo, zřejmě dodané řeckým cateringem. Je hloupé, že český dodavatel (jídla při cestě tam) je tak špatný.

Vybavení studia č. 4 (Sifis) bylo velmi přijatelné (byť si vozíme nádobí apod. sebou). Úklid perfektní, prádlo, ručníky byly měněny vzorně. Při odjezdu jsme pouze z plezíru zkontrolovali, zda vyvěšený seznam vybavení odpovídá skutečnosti, a zjistili jsme, že chybí 1 vidlička, 1 jídelní nůž, a taky 1 malá sklenice (v seznamu uvedeny vždy 2 kusy, ve vybavení ale jenom 1 kus). Kdybychom to provedli na začátku, byli bychom to ohlásili, aby nevzniklo podezření, že jsme se chybějících 3 kusů snad zmocnili. Možná by bylo dobré lidi upozornit, aby si vybavení početně vždy překontrolovali (i když - jak vidno - k žádným konfliktům nedochází).

Tradiční bolůstka Kréty - potíže s teplou vodou - zde neexistovala. Vždy byl dostatek teplé vody na sprchování.

Varná deska na lednici je dosti kuriózní nápad, který ovšem má dopad jen na vyšší výdaje majitele objektu za elektřinu.

Kouzlo Paleochory tkví v její izolovanosti za horami u moře, a tudíž skvělé stravě z místních zdrojů, dále v bezprostřední blízkosti pláže (čímž P. předčí i malebný Plákias se 3 vzdálenějšími plážemi). Těžkopádná betonová stavba studií Sifis je vyvážena prostorností (např. pokoje 4) a klidem. Před léty jsme bydleli v objektu Relax. Na Krétě jsme byli již osmkrát.

Zdravíme a těšíme se na příští zájezd (prostudujeme katalog 2015).
Jiří Šálek

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour